Czy Palo Santo na właściwości antybakteryjne?
Czy Palo Santo na właściwości antybakteryjne?

Palo Santo od wieków jest ważnym składnikiem tradycyjnej medycyny naturalnej wielu kultur. W medycynie ludowej krajów Ameryki Południowej Palo Santo stosowano w leczeniu różnych schorzeń, takich jak przeziębienie, objawy grypy, stres, astma, bóle głowy i stany zapalne poprzez okadzanie oraz przygotowywanie herbat i nalewek z drewienek i olejku eterycznego.

Palo Santo jet wykorzystywane w rytuałach duchowych, medytacji, do oczyszczania aury pomieszczeń i ludzi. Każdy kto choć raz miał szanse poczuć kojący, cytrusowo-drzewny zapach uwalniający się z podpalonego drewienka zapewne poczuł jego moc. Ale korzystając z tych w wielu kulturach „świętych” drewienek warto wiedzieć, że ich działanie antybakteryjne zostało potwierdzone także naukowo.

 

Olejek eteryczny pozyskiwany z gałęzi z drzewa Bursera graveolens ma potwierdzone naukowo właściwości antybakteryjne. Wyniki badań zamieszczone w magazynie Indian Journal of Pharmaceutical Education and Research potwierdziły właściwości przeciwdrobnoustrojowe Palo Santo (od umiarkowanych do wysokich) w walce z następującymi bakteriami: Staphilococcus aureus, Bacillus cereus, Listeria monocytogenes, Clostridium perfringens, Escherichia coli, Salmonella choleraesuis i Candida albicans. Badanie to potwierdza, że olejek eteryczny z gałęzi drzewa B. graveolens wykazuje znaczące właściwości przeciwdrobnoustrojowe.

 

Palo Santo jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy i fitochemikaliów, zwanych także terpenami, takimi jak limonen i α-terpineol. Olejek z Palo Santo zwalcza wolne rodniki, łagodzi bóle stawów, bóle brzucha i  pomaga w wielu innych dolegliwości. Przeprowadzone przez kubańskich naukowców badanie wykazało, że składniki olejku z Palo Santo mogą spowalniać rozwój raka piersi typu MCF-7.

 

Zastosowanie: naturalne kadzidło, aromaterapia, oczyszczanie pomieszczeń ze złej energii, odstraszanie insektów, naturalny odświeżacz powietrza, idealny do medytacji.

Zapach: niezwykle kojący, świeży, lekko cytrusowy zapach, który wypełnia pomieszczenie przez długi czas po zgaszeniu drewienka. Aromat ten jest dużo lżejszy od tradycyjnych kadzidełek.

Sposób użycia: medytacja i inne duchowe rytuały — zapal drewienko za pomocą świeczki lub zapalniczki, po ok. 30 sekundach zdmuchnij płomień, obserwuj jak dym Palo Santo wypełnia pomieszczenie i ciesz się jego boskim zapachem. Oczyszczanie pomieszczeń — zapal Palo Santo, ok, 30 sekundach zgaś płomień i przejdź się z dymiącym drewienkiem po pomieszczeniu, które chcesz oczyścić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl