Sonda
Czy wierzysz w magię?
Czy jesteś na diecie roślinnej?
Promocje
Dlaczego warto wybierać Palo Santo z ekologicznych źródeł?
Dlaczego warto wybierać Palo Santo z ekologicznych źródeł?

Palo Santo - „święte drzewo” to drewno pozyskiwane z drzewa Bursera graveolens, które rośnie m.in. na wybrzeżu Ekwadoru. Palo Santo jest bogate w terpeny, takie jak limonen i α-terpineol. Palo Santo stosuje się od wieków w krajach Ameryki Południowej (zwłaszcza w Ekwadorze) m.in. w medycynie ludowej. Zgodnie z tamtejszymi wierzeniami ma ono moc oczyszczania ze złej energii.

Palo Santo to niezwykle aromatyczne drzewo. Dym z pochodzący z drewienek tego drzewa stosuje się do odstraszania komarów i innych insektów. Oczyszcza i uwalania pomieszczenia ze złej energii, wspomaga medytację i pogłębia duchowe doznania. Zapach Palo Santo jest niezwykle kojący, przynosi dobrą energię.

W odróżnieniu od innych gatunków drzew, aby kadzidełka z Palo Santo miały swoje właściwości, drzewo musi umrzeć naturalnie. Tylko z takiego drzewa można pozyskać cenne olejki eteryczne. Drzewo Palo Santo rośnie około 40 lat, a następnie umiera. Później powinno leżeć około 10 lat w lesie, zanim będzie mogło zostać wykorzystane. Kupując Palo Santo wybieraj tylko produkty pochodzące ze sprawdzonego źródła. Dzięki temu masz pewność, że drewno zostało pozyskane w odpowiedzialny sposób. Nie zostało ścięte, a do jego produkcji wykorzystano drzewa, które umarły w sposób naturalny. Dzięki temu chronisz ten gatunek drzew i masz pewność, że Twoje kadzidełko to pełnowartościowy produkt. 

Palo Santo z naszego sklepu posiada certyfikat Ministra Środowiska Ekwadoru, potwierdzający, że jest pozyskiwane w odpowiedzialny sposób. Nasz dostawca do produkcji Palo Santo używa wyłącznie drzew, które umarły naturalnie. Dodatkowo prowadzi program zalesiania drzewami Palo Santo odpowiednich gruntów w Manabi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl