Czym jest Palo Santo?
Czym jest Palo Santo?

Podczas spalania drewienek Palo Santo, uwalniają się olejki eteryczne, które przynoszą spokój, łagodzą stres, pozwalają na otwarcie się umysłu, przyciągają życiowe okazje i przynoszą nowe, pozytywne pomysły. To także naturalny odświeżacz powietrza i środek odstraszający komary i inne insekty. Oczyszcza i uwalania pomieszczenia ze złej energii, wspomaga medytację i pogłębia duchowe doznania. Zapach Palo Santo jest niezwykle kojący, przynosi dobrą energię.

Palo Santo z naszego sklepu pochodzi z Peru, jest pozyskiwane w odpowiedzialny sposób. Nasz dostawca do produkcji Palo Santo używa wyłącznie drzew, które umarły naturalnie. 

Zastosowanie: naturalne kadzidło, aromaterapia, oczyszczanie pomieszczeń ze złej energii, odstraszanie insektów, naturalny odświeżacz powietrza, idealny do medytacji.

Zapach: niezwykle kojący, świeży, lekko cytrusowy zapach, który wypełnia pomieszczenie przez długi czas po zgaszeniu drewienka. Aromat ten jest dużo lżejszy od tradycyjnych kadzidełek.

Sposób użycia: medytacja i inne duchowe rytuały — zapal drewienko za pomocą świeczki lub zapalniczki, po ok. 30 sekundach zdmuchnij płomień, obserwuj jak dym Palo Santo wypełnia pomieszczenie i ciesz się jego boskim zapachem. Oczyszczanie pomieszczeń — zapal Palo Santo, ok, 30 sekundach zgaś płomień i przejdź się z dymiącym drewienkiem po pomieszczeniu, które chcesz oczyścić.

Palo Santo - „święte drzewo” to drewno pozyskiwane z drzewa Bursera graveolens, które rośnie w Ameryce Południowej. Palo Santo jest bogate w terpeny, takie jak limonen i α-terpineol. Palo Santo stosuje się od wieków w krajach Ameryki Południowej m.in. w medycynie ludowej. Zgodnie z tamtejszymi wierzeniami ma ono moc oczyszczania ze złej energii. Mieszkańcy Ekwadoru piją herbatkę z Palo Santo wierząc, że łagodzi objawy przeziębienia. Palo Santo używa się także do produkcji kubeczków do picia Yerba Maty. 

W odróżnieniu od innych gatunków drzew, aby kadzidełka z Palo Santo miało swoje właściwości, drzewo musi umrzeć naturalnie. Tylko z takiego drzewa można pozyskać cenne olejki eteryczne. Drzewo Palo Santo rośnie około 40 lat, a następnie umiera. Następnie powinno "leżakować" około 10 lat zanim będzie mogło zostać wykorzystane. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl